Fen Edebiyat Fakültesi-Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü

Öğretim Üyemiz Tarafından Makedonya-Üsküp Tefeyyüz Türk Okulunda “Makedonya’da Türk Edebiyatı” Anlatıldı.

09/11/2015 15:29:52 - 09/11/2015 15:29:52 - 3211 Okunma

Türkoloji Projesi kapsamında, Yunus Emre Enstitüsü tarafından Makedonya Kalkandelen (Tetovo) Üniversitesi Şarkiyat bölümüne görevlendirilen üniversitemiz öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul KARAKUŞ, Makedonya-Üsküp Tefeyyüz Türk Okulunda “Makedonya’da Türk Edebiyatı”nı anlattı.

24. 10. 2015 tarihinde Üsküp Tefeyyüz Türk Okulunda “Makedonya ve Kosova Türk Edebiyatı’nda Sesler Dergisinin 50.Yılı ve Yahya Kemal Beyatlı’nın Ölümünün 57. Yılı” dolayısıyla düzenlenen programa, Makedonya ve Kosova Türk Edebiyatı’ndan önemli isimler katıldı. İlhami Emin, Fahri Ali, Zeynel Beksaç, Enver Baki, Taner Güçlütürk gibi önemli şairlerin yanında Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Samsakçı, Üsküp Köprü Derneği Yöneticisi Hüsrev Emin de programda hazır bulundu.

Kırklareli Üniv. Fen Edebiyat Fak. Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul KARAKUŞ, Makedonya ve Balkanlar genelinde bu tür kültür programlarına devam edeceklerini bildirdi.

 

Makedonyalı öğrencilere, Kırklareli Üniversitesinin bölümleri ve öğrencilere sunduğu avantajlar anlatıldı. Yoğun ilginin olduğu programa Doğu Makedonya’dan gelen lise son sınıf öğrencileri katıldı.

Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Karakuş

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.